Πέρασε από το Βόλο με υπογραφή Μπετανκόρ

Το παιχνίδι δεν είχε κάτι το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά, με τους παίκτες του Βόλου να έχουν τον έλεγχο και την κατοχή της μπάλας, αλλά να μην μπορούν να απειλήσουν την αντίπαλη εστία. Μπορεί οι γηπεδούχοι να μπήκαν καλύτερα στο ματς, ωστόσο η πρώτη ευκαιρία ήρθε από τους φιλοξενούμενους. Ο Φαρές έκανε το δυνατό σουτ εκτός περιοχής στο 10′, με τον Κόβατς να εκτινάσσεται και να πραγματοποιεί μία σημαντική επέμβαση. Η απάντηση από τους Βολιώτες ήρθε στο 19′, με τον Κομπά να μπαίνει μέσα στην περιοχή και να κάνει το πλασέ, το οποίο σταμάτησε ο Γκουγκεσασβίλι. Στο 28′ οι “κυανέρυθροι” είχαν νέα καλή στιγμή. Ο Μπερναντού έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Καλογερόπουλος πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ. Ίδια κατάληξη είχε και το μακρινό σουτ του Τομάς στο 33ο λεπτό, με τον Ουρουγουανό μεσοεπιθετικό των Σερραίων να κάνει μια καλή προσπάθεια. Στο 41′ ο Ντέλετιτς λίγο έλειψε να πληγώσει την πρώην του ομάδα, ωστόσο την τελευταία στιγμή οι γηπεδούχοι έκοψαν την προσπάθεια του Σέρβου εξτρέμ και κάπως έτσι, το πρώτο μέρος έληξε χωρίς σκορ.

(EUROKINISSI)

Στην έναρξη του δευτέρου μέρους και οι δύο ομάδες μπήκαν με διάθεση να ανέβουν ψηλά και να πιέσουν. Η πρώτη απειλή ήρθε από τους Σερραίους, με τον Χαντάκια να παίρνει την κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας του Βόλου στο 53′, όμως η μπάλα έφυγε άουτ. Με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Πανσερραϊκός έχασε μία σημαντική ευκαιρία, με τον Ντέλετιτς να εκτελεί μέσα από την περιοχή και τον Κόβατς να πραγματοποιεί μία σπουδαία επέμβαση. Ωστόσο, τρία λεπτά μετά, οι παίκτες του Χουάν Φεράντο έφθασαν στο γκολ, με… δράση τον συνήθη ύποπτο, τον Μπετανκόρ. Ο Τομάς με κεφαλιά έδωσε στον Ντέλετιτς, ο οποίος έκανε την κάθετη πάσα και ο Ισπανός φορ σημάδεψε σωστά, κάνοντας το 1-0 στο 63′ για τους φιλοξενούμενους.

ΓΚΟΛ: 63′ Μπετανκόρ
Κίτρινες: 70′ Κορέα, 90’+3′ Σαλαζάρ, 90’+5′ Μεντιέτα, 90’+6′ Κόμπα – 12′ Λιάσος, 90’+5′ Γκουγκεσασβίλι, 90’+6′ Χατζηστραβός