Ο ΠΑΟΚ λύγισε τον μαχητικό Α.Ο. Θήρας

Ο Δικέφαλος στο πρώτο σετ δεν πιέστηκε καθόλου από τον ΑΟΘ, ωστόσο στα δύο επόμενα χρειάστηκε να κάνει μεγάλες ανατροπές, με τη γηπεδούχο ομάδα να μην μπορεί να κρατήσεις τις σημαντικές διαφορές που είχε πάρει.

Στο πρώτο σετ οι ασπρόμαυρες μετέτρεψαν το 4-4 σε 4-8 και 5-11, με τον ΑΟ Θήρας να πλησιάζει σε 9-12, αλλά γρήγορα η διαφορά να ανοίγει (11-17) και να κάνει εύκολα το 0-1.

Στο δεύτερο σετ η ομάδα της Σαντορίνης βελτιωμένη σε υποδοχή και επίθεση προηγήθηκε 7-4 και παρόλο που ο ΠΑΟΚ προσπέρασε με 11-12, απάντησε με νέο σερί (14-12), φτάνοντας να προηγηθεί με 21-17 και 23-18. Η Ντρπα πήρε την αλλαγή, η Τερζόγλου πήγε στο σερβίς και με συνεχόμενες κόντρες ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε. Ο ΑΟΘ έφτασε σε ματς μπολ (24-23) το οποίο έσβησε η Ντρπα και με δικό της άσσο έγινε το 24-25 για να κλείσει το σετ στο 25-27 με μπλοκ της Κριβόσικα.

Στο τρίτο σετ υπήρχε μεγαλύτερη ισορροπία μέχρι το 13-12 που έγινε 13-16 με τα σερβίς της Ντρπα. Σε εκείνο το σημείο ο Φρέσκι πέρασε την Αδαμοπούλου αντί της Μπέτσεβα, με τον ΑΟΘ να προσπερνά με 17-16 και λίγο αργότερα το 19-20 έγινε 23-20 με άσσο της Αγγελοπούλου. Το δικό της χαμένο σερβίς όμως διαδέχθηκαν δύο λάθη στην επίθεση (Μιχάλιεβιτς, Αδαμοπούλου) με την Ντρπα να φτάνει το σερί του ΠΑΟΚ στο 0-4 και σε ματς μπολ (23-24). Η Αδαμοπούλου το έσβησε, αλλά νέα επίθεση της Ντρπα και υπέρβαση της Χριστοδούλου έδωσαν το σετ και τη νίκη στον Δικέφαλο.