Ισοπαλία στο Σαν Σεμπαστιάν

Σε ένα παιχνίδι με ελάχιστες ευκαιρίες, Ρεάλ Σοσιεδάδ και Κάντιθ έμειναν στο 0:0 για την 24η αγωνιστική της La Liga. Οι Βάσκοι εξακολουθούν να βρίσκονται στην 3η θέση της βαθμολογίας, χάνοντας την ευκαιρία να αυξήσουν τη διαφορά, ενώ οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται στο +3 από τις θέσεις που οδηγούν στον υποβιβασμό.

Η αναμέτρηση κινήθηκε σε πολύ… ρηχά νερά, με τις αξιοσημείωτες φάσεις να μετριούνται στα δάχτυλα του ενός χεριού. Στο 45ο λεπτό η ομάδα του Ιμανόλ Αλγουαθίλ έφτασε κοντά στο να ανοίξει το σκορ, όμως η κοντινή προβολή του Κάρλος Φερνάντεθ πέρασε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι. Στο 68ο λεπτό ο Μάρτι έκανε μια εκπληκτική ατομική ενέργεια, φτάνοντας στην αντίπαλη περιοχή, όμως το σουτ του σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Ρεμίρο. Η Σοσιεδάδ είχε τον απόλυτο έλεγχο της αναμέτρησης στο τελευταίο μισάωρο, ωστόσο δεν κατάφερε να μετουσιώσει την υπεροχή της σε κάποιο γκολ που θα της έδινε τη νίκη.//