Η Νέα Ιωνία επιβλήθηκε του ΠΑΟΚ και κατέκτησε το Σούπερ Καπ των γυναικών

Οι πρωταθλήτριες έδειξαν σαφώς πιο έτοιμες από τον βασικό τους αντίπαλο, προηγήθηκαν 16-7 στο ημίχρονο και ουσιαστικά δεν απειλήθηκαν σε κανένα σημείο της αναμέτρησης.

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε “μουδιασμένα” στο πρώτο μέρος χωρίς να έχει καθαρό μυαλό στην επίθεση, με την Νέα Ιωνία να παίρνει σαφές προβάδισμα στη ανάπαυλα του ημιχρόνου με σκορ 16-7 και σε μεγάλη ημέρα την αρχηγό και τερματοφύλακα Κεπεσίδου που απέκρουσε τρία πέναλτι. Πρώτο Σούπερ Καπ για την Νέα Ιωνία που ισοφάρισε τον ΠΑΟΚ στις κατακτήσεις.

ΟΦΝΙ (Γούσιος): Μ. Κεπεσίδου 1, Μακρή, Στουγιαννίδου 4, Τσάκαλου 6, Ν. Κεπεσίδου 3, Άγκοβιτς , Μ. Κουκμίση 2, Κρνιτς, Κμίροβα 4, Φράγκου, Μανιά 1, Λιουμπιάναια 3, Ρούσου, Γιαννούλα, Νταβίντοβιτς 1, Καλουτζέροβιτς, Γιαννοπούλου 1, Μαντζώρου.

ΠΑΟΚ (Πελεκίδης): Τσικνάκη, Κερλίδη 2, Ε. Τροχίδου 1, Μεντεσίδου 2, Κ. Κουκμίση 1, Κωστοπούλου, Χ. Τροχίδου, Ματάβς 2, Σεβδίλη 1, Γκρμπάτσεβιτς 1, Σελεμίδου, Αργυροπούλου, Κουλούρη 2, Μπουράτο 2, Μπαράνικ 4.//Π.