Επιστροφή στα “τρίποντα” για τον Καμπανιακό

Οι Θεσσαλονικείς ξεκίνησαν πιο δυνατά το παιχνίδι και κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με δυνατό σουτ του Πέττα στο 29ο λεπτό της αναμέτρησης. Εννιά λεπτά μετά η Καβάλα έφτασε μία “ανάσα” από την ισοφάριση, αλλά το σουτ του Δημητριάδη εντός περιοχής σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Γιακουμή.

Mε την επανέναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Καμπανιακός προχώρησε σε αναγκαστική αλλαγή του τερματοφύλακα Γιακουμή, λόγω ενοχλήσεων με τον Κασαπίδη να περνάει στο 52΄ στη θέση του. Σε μία περίεργη φάση στο 62΄ οι γηπεδούχοι κατάφεραν να σημειώσουν και δεύτερο τέρμα με σουτ του Διαμαντόπουλου, το οποίο αρχικά ακυρώθηκε και στη συνέχεια τελικά κατοχυρώθηκε μετά από συνεννόηση του διαιτητή Κόκκινου με τον βοηθό του. Στο 86ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο σκορ με τον Παπαδόπουλο. Το τελικό 3-1 γράφτηκε στο 90+8′ μετά από λάθος του Αστρά επισφραγίζοντας τη νίκη της ομάδας του.

Καμπανιακός (Γεωργιάδης): Γιακουμής (52′ λ.τ Κασαπίδης), Παπακωνσταντίνου, Γαρύφαλλος, Έππας, Ν. Καθάριος, Διαμαντόπουλος, Φροσύνης, Ντουμάνης, Σέχου, Παπαστεριανός, Πέττας.

Καβάλα (Καραμπετάκης): Αστράς, Τσαμούρης, Αναστασόπουλος (46′ Μάντιτς), Διαλανόπουλος, Δημητριάδης, Μέτσε, Γαβριηλίδης, Πάσαγκιτς, Εμπούκα, Λέλεκας (56′ Γκέκας), Παπαδόπουλος.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής της Super League 2: