Έφυγε νικητής ο ΟΦΗ από την Ολλανδία

Με τον ΟΦΗ πίσω στο σκορ άνοιξε το ματς, καθώς μετά από αδράνεια στην άμυνα του ΟΦΗ, η Μπρέντα ανοίγει το σκορ με την κεφαλιά του Κόστορζ στο 6′ λεπτό διαμορφώνοντας από νωρίς το 1-0. Ο ΟΦΗ προσπάθησε να βρει τα πατήματα του στην συνέχεια του ματς, κερδίζοντας ένα πολύ σημαντικό πέναλτι με τον ο Ισέκα, και έτσι ο Μάρκο Μπάκιτς εκτέλεσε εύστοχα το κάνοντας το 1-1 στο 35′ λεπτό. Η ομάδα της Κρήτης απείλησε ξανά με κεφαλιά του Καραχάλιου στο 38′ λεπτό που δεν ενόχλησε όμως την εστία του Μπιέλιτσα.

Ο ΟΦΗ μπήκε αποφασισμένος στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα περνώντας μπροστά στο 56′ λεπτό, με τον Γαγιέγο, ύστερα από έναν πολύ καλό συνδυασμό του Γκονθάλεθ με τον Φαϊτάκη διαμορφώνοντας το 2-1. Ο Ολλανδικός σύλλογος προσπάθησε να πιέσει χωρίς να κάνει καμία ουσιαστική φάση με τους Κρητικούς να βρίσκοντας συνεχώς μπροστά σε όλη την διάρκεια του αγώνα. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα ο ρυθμός έπεσε απότομα, με τον ΟΦΗ τελικά να παίρνει την νίκη στο τελευταίο τους παιχνίδι στην Ολλανδία.//ΑΒ.

ΓΚΟΛ: 6′ Κόστορζ, Μπάκιτς 35′, 56′ Γαγιέγο