Άνετη επιστροφή στις νίκες! (video)

Χάρη σε τρία τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο, ο Πανσερραϊκός επικράτησε με 3:0 του Απόλλωνα Πόντου στο “Δημoτικό Στάδιο Σερρών”, για την 24η αγωνιστική της Super League 2.

Τα “λιοντάρια” προηγήθηκαν στο 47′ με σουτ του Στίνα. Μόλις πέντε λεπτά αργότερα, ο Κανίς έκανε το 2:0, βάζοντας γερές βάσεις για τη νίκη της ομάδας του. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μπαΐροβιτς στο 73′ με κεφαλιά. Το σύνολο του Παύλο Δερμιτζάκη έφτασε τους 56 βαθμούς και το +11 από τη 2η ΑΕΛ. Από την άλλη, η ομάδα του Πόντου έμεινε στους 22 πόντους και την 11η θέση, μόλις στο +1 από τη 12η Βέροια που είναι στην επικίνδυνη ζώνη.//Α.

{“@context”:”http://schema.org”,”@type”:”VideoObject”,”name”:”Πανσερραϊκός – Απόλλων Πόντου 3-0 | HIGHLIGHTS”,”description”:”Οι καλύτερες φάσεις από τη νίκη του Πανσερραϊκού επί του Απόλλωνα Πόντου με 3-0 για την 22η αγωνιστική της Super League 2.”,”thumbnailUrl”:”https://imageservicethumbs.glomex.com/dC1ibHU1bnRqdHo4bDUvMjAyMy8wNS8wNi8xMi80OV8wNF82NDU2NGNjMDAzYWYwLmpwZw==/profile:player-960×540″,”duration”:”PT6M10S”,”uploadDate”:”2023-05-06T12:53:58.000Z”,”embedUrl”:”https://player.glomex.com/integration/1/iframe-player.html?integrationId=40599z1sklicf1dq&playlistId=v-csf6yqboqe41″,”provider”:{“@type”:”Organization”,”name”:”glomex GmbH”,”logo”:{“@type”:”ImageObject”,”url”:”https://player.glomex.com/logo_v@2x.png”,”width”:136,”height”:146}}}