Αυτοχειρία της ΑΕΛ και προβάδισμα ανόδου ο Λεβαδειακός

Μια ανάσα από τη νίκη που θα της αναπτέρωνε τις ελπίδες ανόδου έφτασε η λαρισινή ομάδα, αλλά ο Λεβαδειακός “μίλησε” στις καθυστερήσεις και πήρε την ισοπαλία που τον φέρνει ακόμη πιο κοντά στην άνοδο.

Το μεγάλο ντέρμπι της 3ης αγωνιστικής για τα play offs του Α’ ομίλου στο AEL FC ARENA εκκίνησε ιδανικά για τους βυσσινί, που μόλις στο πρώτο τέταρτο του παιχνιδιού προηγήθηκαν με 2-0, χάρη στα γκολ του Φατάι στο 5ο και το 12ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Λιβαδειάς έκανε την αντεπίθεσή της. Αρχικά έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει όταν ο Σουλούκος απέκρουσε το πέναλτι του Νίκα στο 56′, αλλά έχοντας την κατοχή της μπάλας έφτασαν σε δύο γκολ στα τελευταία λεπτά.

Ο Τσιριγώτης μετά από ωραία ατομική προσπάθεια μείωσε στο 88′ και στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ρομό έκανε το 2-2, που διατηρεί τον Λεβαδειακό στην πρώτη θέση του Α’ ομίλου με 7 βαθμούς διαφορά από την ομάδα της Λάρισας.

ΑΕΛ – Λεβαδειακός 2-2

ΑΕΛ (Δερμιτζάκης): Θεοδωρόπουλος (50′ λ.τρ. Σουλούκος), Καλουτσικίδης, Μαϊδανός (46′ Παπαδόπουλος), Ηλιάδης, Γιανναράκης, Πλέγας, Αντράντα (78′ λ.τρ. Θωμαΐδης), Πεντρόζο, Κ. Παπαγεωργίου (64′ Θ. Παπαγεωργίου), Μαυριάς, Φατάι (64′ Νίνο).

Λεβαδειακός (Οφρυδόπουλος): Γκροφ, Πίρινεν, Βήχος, Λιάγκας, Τσάπρας, Μπελμόντ (76′ Κωστή), Μεχία (90′ Νταγκό), Κουάδρα (46′ Συμελίδης), Νίκας (76′ Τσιριγώτης), Γιαννιώτας, Μπαΐροβιτς (46′ Ρομό).

ΑΕΚ Β’ – Μακεδονικός 3-3

ΑΕΚ Β (Κούστας): Αγγελόπουλος, Γεμπόα, Χρυσόπουλος, Ραντόνια, Γιαννούλης, Λαμαράνα, Σαμπανάτζοβιτς, Γκαρσία, Μαχαίρας, Σαλβαδόρ, Θεοδωρίδης.

Μακεδονικός (Μαλεζάς): Γουναρίδης, Σαραγώτης, Μπουκουβάλας, Περέιρα, Τσουκάνης, Μελετίδης, Παναγιωτούδης, Ραμίρες, Μπουλάτοβιτς, Ζαφειράκης, Σιμόνι.

Καλαμάτα – Ηλιούπολη 0-1

Καλαμάτα (Αναστόπουλος): Κοβάλ, Μόζερ, Βαλεριάνος, Καρασαλίδης, Αρίμπας, Κάτσε (73′ ΄Λόπεζ), Άλβες (63′ Κατάλντι), Τάτος (83′ Κάνιας), Ακόστα (63′ Γρίβας), Πασάς (83′ Κωτσόπουλος), Μπαράλες.

Ηλιούπολη (Παντέλης): Περιστερίδης, Τοπάλ, Μπουσάι, Βασιλούδης (70′ Κρέτσι), Παντελίδης (90+2′ Ανδρέου), Λατίνοβιτς, Γκοτσούλιας, Ασίγκμπα, Φουρλάνος, Γιάννου (77′ Μπαρμπάρο), Βενάρδος (77′ Τσαφταρίδης).

Αναγέννηση Καρδίτσας – Ηρακλής 0-0

Αναγέννηση Καρδίτσας (Τυριακίδης): Τσέλιος, Ζαίτος, Ανδρικόπουλος, Σκόνδρας, Σταμόπουλος, Γκόλιας, Σαλαμούρας, Ντουμάνης, Κέρθι, Ξυδάς, Αθανασιάδης.

Ηρακλής (Παπαδόπουλος): Παλαβράκης, Βιτλής, Νεοφυτίδης, Γκμπενιόν, Χρουσιέλ, Κουντουριώτης, Ισνάλντο, Αρόγιο, Εμπό, Χειριτραντάς, Κούστα.

ΠΑΟΚ Β’ – Κοζάνη 4-2

ΠΑΟΚ Β (Αλεξιάδης): Μπαλωμένος, Φίλων, Σελιμάι (72′ Μανωλιούδης), Κώττας, Παντεκίδης, Γιαξής (66′ Σνάουτσνερ), Τσοπούρογλου, Σπυράκος (58′ Μπράντονιτς), Γκούμας (66′ Νινούα), Δαρέλας, Κανίς (46′ Σαποβάλοφ).

Κοζάνη (Διγκόζης): Καραγκιόζης, Πάνος (54′ Γιάκος), Ίτσιος, Σουλιώτης, Τάτσης, Σιατραβάνης, Νάτσος (45′ Ψάλτης), Αναστασόπουλος, Καλλέργης, Γραμμένος (54′ Παπαδόπουλος), Μακσίμοβιτς.

Καμπανιακός – Αιολικός 0-1

Καμπανιακός (Αμανατίδης): Γιακουμής, Λαγωνίδης, Ταϊρης, Γιουκούδης, Μανιός, Μπούσης, Καθάριος, Έππας, Φροσύνης Γαρύφαλλος, Παπαστεριανός.

Αιολικός (Γράφας): Ντόκιτς, Κολλαράς, Γιόκε, Ζάκαριτς, Ενόμο, Ιγκνιάτοβιτς, Καρανίκας, Κριμίτζας, Τριανταφυλλάκος, Σαραντίδης, Μακσιμένκο.

Παναθηναϊκός Β – Γιούχτας 3-0

Παναθηναϊκός Β (Αντωνίου): Ξενόπουλος, Σιδεράς, Αθανασακόπουλος, Μαρτίνης, Κάτρης, Φουρτάδο, Κυριόπουλος, Κρυπαράκος, Σαρδελής, Φρίκου, Μπιλάλ.

Γιούχτας (Ανυφαντάκης): Κόλλιας, Τσίρης, Τζανής, Κόλα, Μπρουσε, Δασκαλάκης, Λώλης, Θεοδωράκης, Νοικοκυράκης, Βρετός, Αλεξόπουλος.

Ολυμπιακός Β – Αιγάλεω 1-3

Ολυμπιακός Β (Α. Ιμπαγάσα): Παπαδούδης, Μπα, Μπαγκαλιάνης, Κεραμίδας, Μαρίνος, Μπρνιτς, Σαπουντζής, Κωστούλας, Πινακάς, Μουζακίτης, Αργυρίου.

Αιγάλεω (Χαραλαμπίδης): Κυρίτσης, Καρρίκι, Μπλάκσον, Ζιούλης, Ευαγγέλου, Κωνσταντακόπουλος, Γαρουφαλιάς, Σταμένκοβιτς, Νταβιώτης, Ναζίμ, Μπουλλάρι.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

Play Offs (Α’ Όμιλος)

Τετάρτη 3 Απριλίου
ΑΕΛ – Λεβαδειακός 2-2
ΑΕΚ Β’ – Μακεδονικός 3-3
Ρεπό: Νίκη Βόλου

Δείτε την βαθμολογία ΕΔΩ.

Play Outs (A’ Όμιλος)

Τετάρτη 3 Απριλίου
Αναγέννηση Καρδίτσας – ΠΟΤ Ηρακλής 0-0
ΠΑΟΚ Β’ – Κοζάνη 4-2
Καμπανιακός – Αιολικός 0-1

Δείτε την βαθμολογία ΕΔΩ.

Play Offs (B’ Όμιλος)

Τετάρτη 3 Απριλίου
Καλαμάτα – Ηλιούπολη 0-1

Πέμπτη 4 Απριλίου 2024
15:00
Χανιά – Athens Kallithea
Ρεπό: Ιωνικός

Δείτε την βαθμολογία ΕΔΩ.

Play Outs (B’ Όμιλος)

Τετάρτη 3 Απριλίου
Παναθηναϊκός Β’ – Γιούχτας 3-0
Ολυμπιακός Β’ – Αιγάλεω 1-3

Πέμπτη 4 Απριλίου 2024
15:00
Διαγόρας – Παναχαϊκή

Δείτε την βαθμολογία ΕΔΩ.


Πηγή