Δίχως νικήτρια το… θρίλερ του Τορίνου!

Η ομάδα του Ιβάν Τζούριτς προηγήθηκε στο σκορ, αλλά η Κρεμονέζε έκανε την ανατροπή προτού λυγίσει εκ νέου για το 2:2, στην 23η αγωνιστική της Serie A.

Στην 23η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος, η Τορίνο δεν κατάφερε να βγάλει αντίδραση από την ήττα κόντρα στη Μίλαν (1:0) και κόλλησε στο 2:2 με την ουραγό Κρεμονέζε. Το σύνολο του Ιβάν Τζούριτς προηγήθηκε με εκτέλεση πέναλτι του Σανάμπρια στο 41ο λεπτό, με τον 26χρονο Παραγουανό να φτάνει τα 5 τέρματα φέτος στη Serie A. Ο Τσατζού, όμως, ισοφάρισε στο 54ο λεπτό για την ομάδα του και στο 74′ ο Βαλέρι έκανε το 2:1. Η Τορίνο απάντησε με γκολ του Σίνγκο στο 79′ και κυνήγησε την ανατροπή, αλλά το 2:2 παρέμεινε έως το τελικό σφύριγμα του διαιτητή.

Με αυτή την ισοπαλία, η Τορίνο παρέμεινε στην ένατη θέση, έχοντας 31 βαθμούς, ενώ η Κρεμονέζε εξακολουθεί να είναι… βυθισμένη στη βαθμολογία του ιταλικού πρωταθλήματος, έχοντας 9 βαθμούς. Μάλιστα, απέχει 10 βαθμούς από τη σωτηρία της, στη 17η θέση που βρίσκεται η Σπέτσια.